Weet u de drugslokbus te vinden?

Op een ludieke manier aandacht vragen voor de gevaren en signalen van drugscriminaliteit? Dat doen we door u op zoek te laten gaan naar onze drugslokbus. Allemaal in scène gezet uiteraard. Vind de bus en win een cadeaubon.

Politie en gemeenten zette eerder busjes in met drugsafval, maar nog nooit in deze vorm. Wij roepen u op om van 29 oktober t/m 3 november 2025 op zoek te gaan naar de drugslokbus. In de bus ziet u spullen die drugscriminelen gebruiken. 

Scan de QR-code

Op de bus zijn stickers aangebracht met een QR-code. U kunt deze code scannen en uw  gegevens achterlaten. Onder de vinders worden twee cadeaubonnen van € 25,- verloot. De winnaars informeren we persoonlijk. 
Herkent u de signalen van drugscriminaliteit? Schuilt er in u een echte rechercheur? 
Start dan met speuren, ga op zoek naar de bus en Meld, want dat telt! 

Aanleiding voor dit initiatief 

Drugscriminelen maken gebruik van grote bestelbussen en kleine vrachtwagens om drugsafval uit de drugslabs te vervoeren. Uit onderzoek van de politie blijkt dat ze met name grote witte bestelbussen gebruiken. Door het inzetten van de lokbus in de gemeente willen we u leren wat signalen kunnen zijn van drugscriminaliteit. Het kan zomaar voorkomen dat er een drugslab zit midden in de wijk of op een bedrijventerrein.

Meld verdachte situaties

Daarnaast roepen we u op om echte verdachte signalen te melden bij de politie 112 (spoed) of 0900-8844 (geen spoed) of Meld Misdaad Anoniem via 0800-7000 of www.meldmisdaadanoniem.nl